Kaj je imunoterapija?

Velika večina populacije z nekaj izjemami še nikoli v svojem življenju ni slišala za termin imunoterapija. Ta termin je namreč zdravstven in je zato veliko bolje poznan med zdravniki in ljudmi, ki so se v svojem življenju na kakršenkoli način spopadali z rakom pljuč. 

Fascinantno je kako na področju rakavih obolenj medicina napreduje zelo počasi, z izjemo novonastale metode imenovane imunoterapija. Za nekatera rakava obolenja so zdravniki po celem svetu našli že precej dobre rešitve in zato je v večini primerov marsikatero obolenje možno zelo učinkovito zdraviti. Kar pa se tiče raka pljuč pa je medicina zelo počasi napredovala  z iskanjem konkretne rešitve, vse dokler v uporabo ni prišla že prej omenjena imunoterapija. Le ta namreč temelji na metodi aktivacije in krepitve našega imunskega sistema, za kar pa je pogosto potrebno kar nekaj let. 

Seveda se morate za kaj takšnega sprva posredovati z vašim zdravnikom, ki vam bo nato, če bo ugotovil, da ste za takšno zdravljenje primerni, predpisal metodo imenovano imunoterapija. Zdravljenje traja tudi več let poteka pa po naslednjem principu. 

Sprva je potrebno določiti alergen, ki ga bo bolnik prejemal. Ko je to storjeno, začne bolnik prejemati točno določene doze dotičnega alergena. Imunoterapija je danes izredno priljubljena, vseeno pa se je potrebno za vsako dozo oglasiti pri zdravniku, ki vam jo potem vbrizga v telo. Izredno pomembno je, da se pozorni na kakršnekoli znake, ki se vam zdijo neobičajni. V takšnem primeru je to potrebno nemudoma sporočiti tamkajšnjem osebju, saj je lahko prišlo do reakcije, vseeno pa se to zgodi zelo poredko. 

Če se spopadate z astmo ali rakastim obolenjem pljuč je, če vam zdravnik tega še ni predlagal, zelo priporočljivo, da ga vprašate, če bi bila primerna metoda dela morda imunoterapija. Vsekakor je vredno poskusiti, saj lahko z njeno pomočjo rezultate vidimo že po enem ali dveh letih rednega izvajanja. To se morda sliši veliko, kljub vsemu pa so rezultati pogosto izjemni in se zato splača potrpeti.